classiera loader

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: دی ۱۷, ۱۳۹۷

  • شرایط: جدید

  • موقعیت مکانی : ایران

  • استان: تهران

  • تلفن: 02156230806

  • بازدیدها: 109

توضیحات

شیر کشویی از ساده ترین و قدیمی ترین مکانیزم برای کنترل جریان سیال استفاده می کند. از دیرباز برای کنترل جریان جویبار از یک دریچه مستطیل شکل که از دو طرف در یک قالب شیاردار جای گرفته بود استفاده می کردند. در این شیرها با قرار گرفتن دریچه شیر که می تواند شکلهای مستطیلی یا گرد داشته باشد در شیارسیت ، عبور سیال متوقف می گردد و بالعکس زمانی که این دریچه کشویی به موقعیت خود می رسد سیال بدون وجود هیچ مقاومت و افت فشاری به مسیر خود ادامه می دهد.
این شیرها در صنعت معمولا به صورت فلنجی و برای جلوگیری از نشتی از واشرهای مربوطه استفاده می گردد. به جهت اینکه عبور سیال رابطه خطی و مشخصی با بازکشوی شیرندارد از شیرکشویی معمولاً به جز مواردی که به شکل خاص طراحی گردیده اند نمی توان برای کنترل کامل عبور سیال استفاده کرد و بیشتراز شیرها ی کشویی درحالت بسته یا باز استفاده می شود.
عمرکاری بسیار طولانی و عدم رسوبگیری ، قطع و وصل جریان در تامین آب تصفیه خانه ها،فاضلاب، آبیاری،موتورخانه ها،سدها،نیروگاههای آبی و غیره از مزیتها وعلل مورد استفاده شیرکشویی زبانه لاستیکی می باشد.
لازم بذکر است که این محصول مورد استفاده برای سیالاتی چون آب آشامیدنی،فاضلاب، روغن،‌هوای فشرده،سیالات غیراسیدی و غیره تا دمای ۷۰ می باشد.
جنس مواد:
 بدنه و کلاهک : چدن خاکستری(GG 25) برای PN10 و چدن داکتیل (GGG 40) برای PN16
 زبانه شیرفلکه:هسته چدن داکتیل (GGG 40) با روکش EPDM
 محور محصول: فولاد زنگ نزن( X20 CR13) یک راهه
بیشترین کاربرد شیرکشویی در سرویس ها و خطوطی است که عایق می شوند و در جاهایی که هدف بستن جریان است استفاده می شود.
شیرکشویی زبانه لاستیکی در همه تاسیسات آب رسانی از جمله آب آشامیدنی وسیالات غیرخورنده به کاربرده می شود. شیرکشویی زبانه لاستیکی در حالت باز آشفتگی کمی رانسبت به سایر نیروهای قطع و وصل در مسیر ایجاد می کند.
همچنین افت فشار ایجادی آنها قابل توجه نیست،ضمن اینکه در وضعیت کاملا بسته به خوبی می تواند از عبورجریان جلوگیری کند.استفاده از شیرکشویی در خطوط انتقال بعنوان کنترل کننده جریان مجازنبوده و باید در حالت کاملاً باز یا کاملابسته مورد استفاده قرار گیرند.
طراحی یکی از شیرهای کشویی به گونه ای است که از زبانه لاستیکی با هسته چدنی برای آب بندی بهتر بدنه استفاده می شود. این شیرها در فشار bar 10،۱۶ معمولاً از چدن داکتیل و یا خاکستری ساخته می شوند.
از شیرکشویی زبانه لاستیکی جهت قطع و وصل جریان استفاده می شود. شیرهای کشویی زبانه لاستیکی برای تنظیم جریان به کاربرده نمی شوند و قرار دادن آنها در وضعیت نزدیک به حالت بسته باعث فرسایش شیر می شود.
این شیر بعلت ویژگی ارتجاعی زبانه ، تضمین کننده آب بندی ۱۰۰% تا فشار ۱۰ تا۱۶ بار می باشد و عمرطولانی و عدم رسوبگیری از مهمترین مزایای این شیر می باشد.
از جمله دیگر کاربردهای شیرکشویی می توان با استفاده در موارد زیر اشاره کرد:
پالایشگاهها ، مجنمع پتروشیمی ، پروژه های آبرسانی، نیروگاهها، تاسیسات دریایی و …

دیدگاه

پیام بگذارید

Your email address will not be published. required fields are marked *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید