classiera loader

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: دی ۹, ۱۳۹۶

  • بازدیدها: 7

توضیحات

تاثیر احساسات در کسب و کار

توسعه کسب و کار

تاثیر احساسات در کسب و کار : آیا تا به حال واکنشی احساسی بر قضاوتتان سایه افکنده و شما را از دست یابی به اهداف برحزر داشته است؟ احساسات قوی می توانند توانایی شما برای اتخاذ تصمیمات مهم را از بین ببرند. حتی وقتی که می دانید کار بهتر کدام است، احساسات می تواند محرک کارهایتان شده و منجر به رفتار خود تخریبی شوند.
آیا تا کنون به خاطر غلیان احساساتی که توانایی شما برای اتخاذ تصمیمات کاملاً عاقلانه را از بیین می برد، در مواجهه با مشکل عجولانه اقدام کرده اید. کسی که «دکمه احساسی» شما را فشار می دهد، می تواند شما را از  اتخاذ تصمیم بهتر منحرف کند. شاید در شرایط احساسی عقل و خرد در جایگاه  آخر قرار گیرند.عصبانیت، اضطراب، وحشت و حتی عشق می توانند آن قدر مقاومت ناپذیر باشند که باعث واکنشی فیزیولوژیکی شوند که بر توانایی شما برای اقدام استراتژیک اثر معکوس بگذارد. احساسات به تنهایی باعث نا سازگاری نمی شوند، اما ابزار آنها به روشی غلط شما را تخریب می کند. در عوض، با هدایت و ابزار احساسات خود به شکل مناسب ، آن ها را به متحدانتان تبدیل کنید.

حل اختلاف بین عقل و احساسات نیازمند مدیریت احساسات و هدایت افکارتان است تا بتواند بر اهداف و خروجی های مورد نظر تمرکز کنید. چنین «تسلط احساسی» با تصدیق نقش مهمی که احساسات در تصمیم گیری ایفا می کنند آغاز می شود، مخصوصاً وقتی انتخاب های حیاتی زندگی در میان باشند، چنین انتخاب هایی می تواند شامل موارد زیر باشند:

انتخاب شغل، تعهد به کم کردن وزن یا تصمیم به اینکه والدینی متفاوت با پدر و مادرتان باشید. با آگاهی، خواهید دید که به جای اقدام عجولانه، توانایی فکر کردن به گزینه های متفاوت برای اتخاذ تصمیمات بهتر را دارید.

۷گام برای تسلط بر احساسات

سفر تسلط بر احساسات و استفاده از آنها برای حمایت از اهدافتان  شامل هفت مرحله زیر است:

۱٫ قوی ترین محرک های احساسی خود را مشخص کنید

هر شخص اهداف منحصر به فردی دارد، مثلاً شریک یک شرکت حقوقی باشد، یک عضو دوست داشتنی یک خوانواده باشد یا فقط منظم تر باشد. بعضی افراد ملموس تر هستند، در حالی که سایر اهداف دیدگاهی وسیع از آنچه می خواهید باشید یا جایگاهی که می خواهید به آن برسید را شکل می دهند.

۲٫ پیشبینی انتخاب های دشوار

اگر تا کنون در لحظهای دشوار احساسی عمل کرده اید، شاید آرزو کرده باشید که از قبل بصیرت لازم برای تنظیم واکنش را می داشتید تا می توانستید آن مسئله را  به شکلی متفاوت مدیریت کنید . برای جلوگیری از کنترل کارهایتان توسط احساسات، از پیش برنامه ریزی کنید. با آگاهی می توانید توانایی پیش بینی مشکلات احتمالی را بدست آورید، در نتیجه می توانید تصمیمات آگاهانه ای درباره نحوه اقدامات اتخاذ کنید. خودتتان را برای واکنش های هوشیارانه و نه عجولانه آماده کنید.

تاثیر احساسات در کسب و کار

تاثیر احساسات در کسب و کار

 داشتن شفافیت بیشتر درباره اهداف زندگی ، شما را برای انتخاب های عاقلانه حتی در شرایط احساسی توانتر می سازد. با تهیه دو فهرست، اهداف ملموس(واقعیت) و غیر ملموس(حقیقت) خود را مشخص کنید، یکی از دو فهرست دلخواه ترین نتایج شماست و دیگری خروجی هایی که قطعاً آن ها را نمی خواهید. وقتی مشغول نوشتن فهرست اول هستید، سوالات معنی داری از خود بپرسید، مثلاً «با این اتنخاب واقعاً می خواهم به چیزی برسم؟» و«می خواهم در شغل خود به چه جایگاهی برسم؟» برای فهرست دوم بپرسید « از زندگی ام چه می خواهم؟ از چه چیزی میترسم؟ می خواهم با چه کسانی دوست باشم ؟واقعاً می خواهم چه کسی باشم؟»

اگر چه این کار ساده لوحانه به نظر می آید، اما تهیه فهرستی از خواسته ها ، نیاز ها و امید ها می تواند شما را به زندگی مطلوب نزدیکتر کند. تصور کنید که با ترک الکل و پیش گرفتن زندگی بدون الکل فهرست واقعیت را هدایت میکنید.

برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک فرمایید.

تاثیر احساسات در کسب و کار

توسعه کسب و کار

کسب در آمد

افزایش درآمد

توسعه کسب و کار اینترنتی

توسعه کسب و کار صنعتی

توسعه کسب و کار در ایران

توسعه کسب و کار تهران

کسب درآمد اینترنتی

دیدگاه