classiera loader

توسعه کسب و کار

admin
admin

عضو از فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

مشاهده همه آگهی ها
جزییات تماس :

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: مهر ۲۶, ۱۳۹۶

  • بازدیدها: 1259

توضیحات

توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار در شرکت : تاریخ شرکت ها مملو از داستان هایی افسانه ای و قهرمانانه در باره کار آفرین ها است. افسانه ها می گویند: در شرایطی دشوار زن یا مردی شجاع با تمام سختی ها مبارزه می کند و به اوج شهرت و معروفیت می رسند، چنین داستان هایی به ندرت واقعیت دارند.

داستان واقعی از این قرار است نخستین جرقه روحیه کار آفرینی در وحشت خستگی مفرط و تعبیر اشتباه گم می شود. اغلب کسب و کار توسط کار آفرینان رویا پرداز ایجاد نمی شود بلکه توسط حسابداران، آرایشگران، لوله کش ها، فروشندگان و منشی هایی ایجاد می شود که از کار کردن برا ی دیگران خسته شده اند.

این متخصصان فنی به علت وقوع حادثه ای که زندگی آن ها را تغییر می دهد یک لحظه خاص و یا گذراندن یک روز بد در محل کار به ناگهان تصمیم می گیرند توسعه کسب و کار خود را داشته باشند و شرکت خود را تاسیس می کنند.
اما پیش فرضی ویرانگرتلاش های آن ها برای گسترش کسب و کار را ویران می کند. باور به نبوغ فنی خود و اینکه تخصص آن ها عامل اصلی موفقیت است.

روند معمول از این قرار است یک طراح داخلی موفق سعی می کند فروشگاه دکوراسیون داخلی خود را افتتاح کند و با گرافیستی ماهر ممکن است به اشتباه براین باشد که نبوغ خلاقانه او می تواند جای خالی مهارت های لازم برای مدیریت کانون تبلیغات را پر کند. این صاحبان کسب و کار نوپا قادر به درک این مطلب نیستند که راز توسعه کسب و کار موفق بسیار فراتر از استاد بودن در یک صنعت یاهنر است. وقتی واقعیت های کسب و کار، خود را نشان می دهند کابوس کار آفرین نوپا شروع می شود .

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار در شرکت

سه مرحله رشد یک شرکت

کودکی کسب و کار

بهترین محل کار برای متخصص جایی است که تغییرات اشتبا هات و سایر محدودیت های مدیریتی در آن وجود ندارد. متاسفانه یک شرکت بدون تغییر محکوم به فناست زیرا بقای کسب و کار به رشد و توانایی گذر از سه مرحله حیات شرکت یعنی کودکی نوجوانی و بلوغ بستگی دارد صاحب شرکت باید همه این مراحل را درک کند و استراتژی مشخصی برای رشد شرکت اتخاذ کند.

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار در شرکت

 

شانه های کودکی یک شرکت کاملا مشخص هستند در سال های اولیه شروع توسعه کسب و کار صاحب آن ۱۴ ساعت در روز و حتی در تعطیلات آخر هفته کار می کنند این مرحله جولانگاه متخصص است زیرا کسب و کار جدید را به عنوان یک شغل در نظر می گیرد در این مرحله صاحب کسب و کار به شعبده بازی شباهت دارد که چندین توپ را در هوا می چرخاند علاوه بر آن شرکت نوپا بدون صاحب کسب و کار از بین خواهد رفت اما وقتی صاحب خسته با حجم کار زیادی مواجه می شود که خارج از عهده انجام او است بحران پدیدار می شود.

 

سال های نوجوانی شرکت : در خواست کمک

مرحله کودکی زمانی تمام می شود که کار آفرین در می یابد که شرکت تنها با یک نفر قابل اداره نیست. هجوم بحران یه شرکت نیز مانند جوش های غرور جوانی نشان دهنده شروع دوران نوجوانی در چرخه حیات شرکت است.

صاحب مضطرب برای مقابله با دردهای رشد کمک فنی درخواست می کند در این مرحله انتقال بحرانی صاحب شرکت اولین کارمند خود را استخدام می کند و کارها و فعالیت ها را به دیگران محول می کند صاحب کسب و کار اختیارات را وا گذار می کند و از بار مسئولیت ها رها می شود. کارها به خوبی پیش می روند تا زمانی که کارمند جدید احساس می کند حجم کار خارج از حد توانایی او است و استعفا می دهد یا کم کاری کرده و اخراج می شود.

متخصص که با شکایات و شکاف های عملیاتی روبه رو است باید یک برنامه عملیاتی مدیریتی و دیدگاهی استراتژیک تعریف کند. صاحب کسب و کار مجبور است برای ایجاد مهارت های مدیریتی و چشم انداز کار آفرینی اقلیم آسایش قبلی خود را کنار بگذارد.

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار در شرکت

 

بلوغ رسیدن به تعادل

فدرال اکسپرس دیزنی و مک دونالد مثال های فوق العاده از توسعه کسب و کار های بالغ هستند. آن ها به سومین مرحله گسترش شرکت یعنی بلوغ رسیده اند. یک شرکت بالغ مقصد و هدف مشخص و نقشه راه مناسبی دارد.

صاحبان مشاغلی که دوره های کودکی و نوجوانی شرکت را پشت سر گذاشته اندک چشم انداز کار آفرینی برای خود در نظر می گیرند که استراتژی ایجاد کسب و کار متعادل است کار آفرین می تواند با استفاده از این رویکرد ارزشمند نحوه فعالیت شرکت را مشخص کند.

در حالی که متخصصان فقط بر آن دسته از کارهایی تمرکز می کنند که شرکت باید آن ها را در آینده خلق می کند تا محیط کنونی را برای تطابق با آن چشم انداز آماده سازد.
اما متخصصان در زمان حال باقی می مانند در حالی که کارآفرین اهمیت سیستم ها و مدل های کسب و کار خوش ساختار را درک می کند متخصصات فقط بر محصول تمرکز می کنند.

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار در شرکت

توسعه کسب و کار اینترنتی

مشاوره توسعه کسب و کار

راه های توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار صنعتی

توسعه کسب و کار و افزایش درآمد

 

مشاورین شرکت تعاونی توسعه فناوری اطلاعات ایرانیان ماندگار همراه شما خواهند بود. کافیست با ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

شرکت ایرانیان ماندگار

تلفن تماس : ۰۲۱۷۷۶۲۸۰۰۰

آدرس : تهران – میدان سپاه – خیابان خواجه نصیرالدین شرقی – کوچه غزنوی – پلاک ۲ – طبقه سوم

برچسب ها :

دیدگاه