classiera loader

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: مهر ۲۵, ۱۳۹۶

  • بازدیدها: 60

توضیحات

سرمایه گذاری شرکت های داخلی در کشور و حمایت سامانه کالا از تولیدات داخلی

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

شرکت‌های خارجی نیز در وندورلیست می‌توانند ثبت ‌نام کنند، اما مسئله اصلی این است که سیستم داخلی کشور بر اساس «توکن» که از قوانین برون سازمانی مرکز ریشه تبعیت می‌کند، تعریف شده است. باتوجه به اینکه مرکز ریشه سیستم «توکن» به سیستم بین‌المللی متصل نیست، شرکت‌های خارجی نمی‌توانند در خارج از کشور برای ثبت‌ نام و تایید صلاحیت از طریق «توکن» اقدام کنند و وارد سامانه شوند. البته پس از رفع این مشکل، با اخذ مجوز برای روش‌های جایگزین ثبت‌نام شرکت‌های خارجی نیز انجام خواهد شد. البته باید توجه داشت که ارزیابی صلاحیت اغلب شرکت‌های خارجی از طریق شرکت‌های معتبر بین المللی در گذشته انجام شده و پس از ثبت‌نام، مجدداً تکرار می‌شود و سرعت ارزیابی این شرکت‌ها بیشتر است.

درخواست‌های متعددی توسط شرکت‌های خارجی مطرح شده است، اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های فنی، تاکنون به آنها پاسخ داده نشده است. شرکت‌هایی از کشورهای اروپایی و آسیایی مانند آلمان، نروژ و روسیه مراجعه داشته و درخواست ثبت نام در سامانه تامین کالا وزارت نفت داشته‌اند، البته این شرکت‌ها تاکید نموده‌اند که باید اطلاعات‌شان محرمانه باقی بماند.

سرمایه گذاری

برخی از این شرکت‌های خارجی صرفاً فروشنده هستند، اما سایر آنها سازنده و تولیدکننده می باشند و که می‌توانند دانش فنی را نیز در اختیار کشورمان قرار دهند. که این فرصت می باشد جهت سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه‌هایی که به طور کامل خریداری کرده و به ایران منتقل و راه‌اندازی نمایند.

شرکت‌های خارجی، بیشتر تمایل دارند در بخش‌های بالادستی مانند تجهیزات سرچاهی و درون‌چاهی و پروژه‌ها، فعالیت نمایند. در حال حاضر وزارت نفت در بخش پایین‌دستی، پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال تقریباً به خودکفایی رسیده‌ است، اما برای بخش بالادستی باید سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود که مستلزم جذب سرمایه گذاری هدفمند توشط شرکت های خارجی می باشد برای انتقال تکنولوژی با شرکت‌های ایرانی شریک شوند یا اینکه نمایندگی در ایران داشته باشند تا طرف‌های ایرانی بیشترین انتفاع را نصیب خود نمایند.

برچسب ها :

دیدگاه