classiera loader

توکن

admin
admin

عضو از فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

مشاهده همه آگهی ها
جزییات تماس :

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: دی ۷, ۱۳۹۶

  • بازدیدها: 1542

توضیحات

گواهی الکترونیکی ( توکن ) زیر ساخت کلید عمومی

  • در حقوق کشور ما لایحه توجیهی قانون تجارت الکترونیکی برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ توسط گروه کاری حقوقی کمیته ی ملی ادیفاکت ارائه گردید و شورای عالی اطلاع رسانی در سال ۱۳۸۰ سیاست تجارت الکترونیکی را که از طریق وزارت بازرگانی تدوین شده بود , به تصویب رسانید .
  • سیاست های گواهی الکترونیکی ( توکن ) زیر ساخت کلید عمومی کشور در بردارنده مجموعه ای از ضوابط و الزامات عملیاتی و امنیتی حاکم بر زیرساخت کلید عمومی کشور می باشد. زیر ساخت کلید عمومی یا تو کن با PKI  به مجموعه ای از خدمات,  محصولات,  سیاست ها, فرایندها و سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری گفته میشود که جهت مدیریت و بکارگیری گواهی های الکترونیکی  ۵۰۹ و به منظور ارائه سرویس های امنیتی مختلف مبتنی بر رمزنگاری کلید عمومی یا توکن مورد استفاده قرار می گیرد.

تعاملات الکترونیکی امن در ایران تحت نظارت قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۲۴/۱۰/۱۳۸۲ مجلس شورای اسلامی و  آیین نامه ی اجرایی ماده ۳۲ آن مصوب ۱۱/۰۶/۱۳۸۶ هیئت دولت صورت می پذیرد. بر اساس آیین نامه ی اجرای ماده ۳۲ قانون تجارت الکترونیک به منظور رسمیت بخشیدن به امضا الکترونیکی در کشور, مدل سلسله مراتبی متشکل از شورای سیاست گذاری گواهی الکترونیکی کشور, مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه به عنوان نقطه اعتماد و مراکز صدور گواهی الکترونیکی میانی زیرین,  به عنوان معماری زیر ساخت کلید عمومی کشور به تصویب رسیده است. مراکز صدور گواهی الکترونیکی میانی میتوانند مجموعه ای از سازمان ها یا شرکت های دولتی یا خصوصی باشند که پس از طی مراحل لازم و تایید مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه و همچنین کسب مجوز از شورای سیاست گذاری گواهی الکترونیکی کشور,  شروع به ارائه خدمات گواهی الکترونیکی در ساختار سلسله مراتبی زیر ساخت کلید عمومی یا  توکن کشور می نماید .

توکن

توکن

  • برنامه هایی که قابلیت ارائه خدمات امنیتی مبتنی بر زیر ساخت کلید عمومی یا توکن را دارا می باشند, سرویس هایی مانند احراز هویت, محرمانگی, تمامیت و انکار ناپذیری را با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی ( توکن ) فراهم می کنند. قابلیت اطمینان رمزنگاری کلید عمومی یا توکن نتیجه مستقیم عملکرد مطمئن زیر ساخت توکن است که با طراحی و پیاده سازی مطمئن مراکز صدور گواهی اکترونیکی شامل تجهیزات, تاسیسات, کالا ها و دیگر فرآیندها حاصل می شود. عملکرد مطمئن یک مرکز صدور گواهی الکترونیکی نیز تنها در صورت وجود و اعمال سیاست های گواهی الکترونیکی ریشه می باشد محقق خواهد شد. بنابراین طراحی یک زیر ساخت کلید عمومی یا همان توکن با امنیت مناسب بسیار حیاتی است تا طرف های اعتماد کننده بتوانند به گواهی های الکترونیکی اعتماد نمایند. این اعتماد به معنی اعتماد به پیوند میان مالک گواهی و کلید عمومی ائ که همان توکن ی میباشد که در اختیار قرار میگردد می باشد .
  • همچنین سرویس مهر زمانی جهت درج دقیق زمان هنگام بایگانی مستندات, امضای اسناد تجاری از جمله قرار دادها یا توافق نامه ها با ثبت دقیق زمان, سرویس مهر زمانی می تواند به صورت شفاف اثبات نماید که اطلاعات بعد از زمان امضا تغییر نکرده و در هرجای زمان یک واقعه مشخص تصدیق گردد .
  • در سامانه ی تامین الکترونیک کالای صنعت نفت, توکن دارای نقشی بیشتر از امضاء دیجیتال می باشد که برای سایرین قابل ورود و مشاهده نمی باشد و با توجه به اهمیت امنیت شبکه زیرساخت صنعت نفت و توجه ویژه در برقراری امنیت در این بستر در نهادهای نظارتی, این روش امنیت حذاکثری را در مقابلع با نفوذ به این زیر ساخت فراهم می آورد.

قابل توجه می باشد که سامانه نقشه جامع صنعت آماده ارئه خدمات در زمینه گرفتن توکن از سازمانها زیر ساخت مربوطه و حتی ایجاد توکن های امنیتی برای دسترسی در سطوح مختلف بصورت خصوصی در شرکتها می باشد.

نحوه ارتباطِِ توکن با سامانه کالا

نحوه نصب درایور مگاتوکن

جهت کسب اطلاعاتت بیشتر با ما تماس بگیرید.

برچسب ها :

دیدگاه

آگهی های مرتبط